Pohyb na trampolínách 366 doporučují lékaři, sportovci, trenéři a propagátoři zdravého životního stylu, kteří se shodují na zdravotním prospěchu tohoto náčiní z mnoha důvodů. Skákání urychluje rekonvalescenci, působí preventivně proti srdečně cévním chorobám, posiluje svalstvo a zlepšuje koordinaci pohybů. Zároveň posiluje imunitní systém, což se cení zejména v dnešní hektické době.
Moderní medicína i lidové léčitelství se v mnoha směrech dokážou spojit a poskytnout pacientům řadu dobrých informací a především úlevu od zdravotních problémů. Jeden z aspektů, kde se dokážou shodnout, je lymfatický systém. Jde o propracovaný tělesný mechanismus, bez něhož bychom nemohli vůbec přežít. Má za úkol zajistit schopnost organismu bránit se infekcím a cizorodým látkám. Slouží k tomu přibližně čtyři litry tekutiny zvané lymfa, která cirkuluje uvnitř těla, a putují v ní různé živiny, jako jsou soli kyselin obohacené o minerální látky, voda, proteiny, tuky, ale zároveň i potřebné bakterie, odumřelé tělesné buňky a odpadní metabolity vzniklé v procesech štěpení potravy.
Jestliže se nedostatečně pohybujeme, nebo naopak dlouho sedíme v zaměstnání a pak jednorázově zatížíme organismus nevhodným extrémním cvičením, nebude v těle lymfa kolovat tak, jak by měla. Důsledky si jistě dokážete odvodit – oslabená imunita a hromadění toxinů, což vede k různým chorobám počínaje chřipkou a konče třeba závažným nádorovým bujením.
V souvislosti s tím se pacientům doporučuje lymfodrenáž, ale existuje mnohem lepší způsob, jak zajistit proudění lymfy a zároveň lépe odolávat stresu. Je to docela obyčejné skákání na trampolíně. Ovšem pozor, nemáme na mysli skákání přes švihadlo, přes kameny v potoce nebo na zahradě na trávníku. Právě odrazy a dopady na měkkou a pružnou plochu dokážou uzavírat a otevírat cévní chlopně a tím pádem zajistit funkci dokonalé lymfatické pumpy.