Kdo vlastní tažné zařízení na Škoda Octavia Amsa, má možnost propojit osobní vůz s nákladovým prostorem vozíku či přívěsu, a vytvořit tak obdobnou jízdní soupravu, jak je tomu např. u kamionů s návěsem. Připojovat na kulový čep lze leccos – vozík pro převážení stavebnin, přívěs pro převoz koní, stojan pro jízdní kola, ale také obytný karavan. Cestování s karavanem může váš život proměnit k nepoznání, a to z několika důvodů. Zejména pro dostatek soukromí, vlastní svobodné rozhodování, co s volným časem, a pohodlné ubytování pro noclehy, které lze trávit na různých místech. Nejste však vázáni pouze pobytem u moře nebo někde u vody, např. u přehrady, s karavanem lze vycestovat i do hor.
Ionizovaný vzduch – v horách je dostatek ionizovaného vzduchu díky lesnímu porostu a vlhčímu vzduchu, z tohoto hlediska je to mnohem lepší volba, než se trmácet někde po památkách, procházet městskou historickou zábavou a obecně se pohybovat někde v nížinách.
Příjemné teploty – v horách vás jen stěží zastihne vlna veder, která se v nížinách projevuje i rekordními teplotami. Vedro na vás zaútočí hlavně ve městě, tam může být téměř 40 stupňů Celsia ve stínu, ale v horách nad 700 metrů sotva 27 stupňů. Pokud vám tedy nevyhovuje horko, které je navíc v karavanu nesnesitelné, protože není vypolstrován důkladnou tepelnou izolací, dejte raději přednost vyšším polohám nad mořem.
Fantastické rozhledy – mnoho lidí miluje daleké rozhledy, Česká republika je navíc zemí rozhleden, najdete jich tu více, než pět stovek od těch nejmodernějších až ke starým kamenným stavbám z konce devatenáctého století. V horách je pochopitelně rozhleden mnohem víc, než v nížině, a chcete-li nějakou z nich doporučit, tak třeba ty v Jizerských horách, kde jsou zvláště pěkná panoramata z rozhleden Bramberk, Královka, Tanvaldský špičák, Černá studnice, Slovanka, Světlý vrch nebo Štěpánka.