Ten, kdo rozjede soukromé podnikání, si může nejednou pochvalovat. Stává se tím totiž svým vlastním pánem, nikdo mu nepřikazuje, co a jak má dělat, a nikdo ani direktivně nestanovuje, kolik si tento za svoji práci zaslouží a kolik peněz dostane.
Soukromý podnikatel je prostě svým vlastním pánem a strůjcem svého osudu. Což může být přímo skvělé. Ale také nemusí. Protože nikde není zaručeno, že se bude v takovém soukromém podnikání vždycky dařit. A když nastanou problémy, je na to takový soukromník sám. A je na něm, aby si vyřešil všechny vzniklé problémy bez cizí pomoci.
Totiž určitá pomoc se mu vlastně přece jenom nabízí. Ovšem ta není žádným darem, tu si musí dotyčný podnikatel stoprocentně zasloužit.
O jaké pomoci je tu řeč? Pochopitelně o půjčce od nějaké finanční instituce. Což je vlastně to jediné, na co se soukromý podnikatel může spolehnout. A spolehnout se na takovou podporu lze jedině v případě, že dotyčný splní pro změnu vše, co po něm poskytovatel takové půjčky požaduje.
A z toho právě vyřčeného vyplývá, že je pro podnikatele či OSVČ hypotéka od nebankovní společnosti nejednou tím jediným, na co tito mohou vsadit. Protože jakmile má někdo takový jenom nízké příjmy, jakmile má daňové přiznání a registry dlužníků, jimiž se rozhodně nelze chlubit, je naděje na uspění jinde, především v bance, víceméně nulová. Zatímco u nebankovní společnosti se nejeden žadatelův nedostatek může tolerovat, nad kdečím tu lze přimhouřit oko.
Pokud tak podnikající člověk potřebuje peníze pro udržení firmy v chodu a překonání složitého období, bere si právě takovou nebankovní hypotéku. Protože u té se jednoduše zažádá přes internet, dá se do zástavy žadatelova nemovitost a zakrátko jsou spolehlivě k mání třeba i nemalé peníze. A když někdo dostane k dispozici třeba až sedmdesát procent jím zastavené nemovitosti s možností splácet třeba i třicet let, může s takovými financemi udělat klidně i učiněné divy.